V lekárskej praxi je približne každý štvrtý až šiesty chorý pacientom s dermatologickým ochorením. Kožné ochorenia sa vyskytujú v každom veku, v závislosti od pohlavia, geografických podmienok, životného prostredia a životného štýlu, pracovného prostredia a iných faktorov. Kožné ochorenia často predchádzajú a upozorňujú na vážnejšie ochorenia iných orgánov ľudského tela.
S rozvojom turistiky a cestovného ruchu v posledných rokoch zaznamenávame častejší výskyt pohlavne prenosných ochorení, hlavne syfylisu. Pribúdajú cievne a nádorové ochorenia, alergické kožné prejavy.
S vývojom nových diagnostických metód a moderných liečebných postupov v posledných rokoch došlo aj v našom odbore k výraznému pokroku. Dermatovenerológia ako medicínsky odbor právom patrí vo svete na popredné miesta.
Potešujúce je, že vačšina kožných a pohlavných ochorení sa dá už v dnešnej dobe liečiť ambulantne v odborných špecializovaných dermatovenerologických ambulanciách a stacionároch (denných sanatóriách).Použitie biostimulačného lasera v liečbe herpesu na pere
Vyšetrenie materiálu v mikroskope
Fototerapia UVA1 žiarením
Fototerapia UVA1 žiarením
Kabínový kombinovaný žiarič Cosmedico s kombináciou UVB311nm + PUVA žiaričov, napojený programovo na počítač
Liečba prístrojom - lymfodrenáž dolných končatín
Liečba tekutým dusíkom v-kryospray
Liečba polarizovaným svetlom Bioptron
Prístroj umožňuje
aplikáciu individuálnej liečebnej schémy pre každého pacienta
Najmodernejší kabínový žiarič kombinovaný na našom pracovisku jediný na Slovensku
Použitie UV hrebeňa Psorkamm na liečbu kožných prejavov prevažne vo vlasatej časti hlavy
na začiatok...
Diskusný klub...
E-mail objednávka vyšetrenia...
English version...